Dar pro postižené, Daně

25.10.2021 Daně

Dobrý den, nevím zda správně píšu Vám, ale za pokus nic nedám. Zajímá mě, zda a jak je možné dát dobročinný dar fyzické osobě tak, aby byl odečitatelný z daní. Konkrétní situace. Známý chce dát dar svým přátelům s těžce mentálně postiženou dcerou na její hlídání (osobní asistence), zkrátka aby měli finance na proplácení osobních asistentů a díky tomu měli někdy volný čas. Lze tento dar dát přímo jim/jejich dceři tak, aby si ho mohl odepsat z daní, nebo je třeba ho dát právnické osobě? Děkuji a přeji krásný podzim.

Dobrý den,

základ daně z příjmu můžete ponížit i o dar fyzické osobě, která:

  • je poživatelem částečného nebo plného invalidního důchodu
  • je nezletilou osobou závislou na péči jiné osoby
  • REKLAMA