Dcera utrácí peníze za drogy, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, vedu už delší dobu spořicí učet svoji dceři. Bohužel jsem rodič, kterému dcera spadla k drogám a v září tohoto roku ji bude 18 let. A chlubila se mi, jak si vybere peníze co ji spořím. Ví také, že si je v plnoletosti muže vybrat v určitém procentu sama a beze mě. Rozhodl jsem se ji nepodporovat, dokud nepůjde na léčení se závislosti. A rozhodl jsem se tento spořicí učet zrušit. Ale bylo mi řečeno, že budu muset žádat soud o svolení. Proto se chci zeptat - je nějaký vzor takové žádosti k vyplnění? A jak se to nazývá? Jak o to mám požádat a řešit to? Protože vážnost je taková, že i krade a všechny peníze vydá za drogy. Opatření ohledně trv. bydliště zvažuji, protože vím, že má v plánu i nebankovní půjčky. Děkuji za radu. Hezký a příjemný den.

Dobrý den,

potomek závislý na drogách je noční můrou každého rodiče. Nicméně po dosažení plnoletosti (18 let) je dítě za sebe plně odpovědné a Vy bohužel nic nezmůžete. Dcera může rozfofrovat své úspory, může si nabrat nebankovní půjčky a činit další nerozumné věci. Vy s tímto bohužel nic nenaděláte.

Peníze na spořicím účtu vaší dcery jsou jejím majetkem. Pokud byste chtěl její účet zrušit, potřeboval byste souhlas opatrovnického soudu, kterému byste musel prokázat, že Vámi navrhované řešení je v zájmu dítěte. Je však otázkou, zdali toto do září stihnete (po dosažení plnoletosti tato možnost končí). I proto vždy rodičům doporučuji, aby dítěti spořili peníze pod svým jménem a tyto peníze dítěti předali až po dosažení plnoletosti či po dostudování.