Jak řešit nespravedlivé rozdělení majetku po smrti rodičů?

Dobrý den, musím to rozepsat, abyste to pochopili. Maminka byla s otcem 47 let. Bohužel má dvě děti z předchozího manželství. Obě se o mamku nikdy nestaraly. Jejich otec zemřel a měl společný majetek s mou mámou. Dostali vše jen oni dvě, což nechápu, nebyla jsem ani pozvána. Taktéž jedná sestra dostala dva byty i finance po dědovi a babičce, což ze zákona patří mojí mamce a jejímu bráchovi. Jenže utekli jako děti z domu kvůli týrání, takže vše dali té sestře, aby se to v rodině nedozvěděli. A my teď měli dědické řízení a otec je má vyplatit z bytu, každé 220 000 Kč a já se svého podílu musela vzdát. Neměl by je jak vyplatit a na účtu už mu nic nezbude. Nepřijde mi to vůbec fér. SHrábli úplně vše, i co patřilo ze zákona mamince. Jedna má barák a dva byty i finance, druhá dva byty. A my co se celý život o mámu staráme a navíc oba byty kupoval otec, jediný on totiž pracoval, musí prodat byt? Navíc má na účtu peníze co mamce darovala její mamka. Sice ne moc, ale také o to přijde. Dá se to nějak napadnout?

Dobrý den,

kdy kdo přesně dostal který majetek? Dědické řízení řeší pouze dělení majetku zůstavitele k datu úmrtí (neřeší se, co dal komu zůstavitel za života - dary poskytnuté dědicům v posledních 3 letech života lze však zohlednit).

Dědictví - byla sepsána závěť nebo se dělil majetek mezi zákonné dědice rovným dílem? Máte-li pocit, že notář v rámci dědického řízení postupoval v rozporu s právem, vyhledejte odbornou právní pomoc - advokát za úplatu vše přezkoumá a případně Vám pomůže s dalšími kroky.

Častokráte se v rámci dědického řízení čelí situaci, kdy někteří zákonní dědici se o zůstavitele nestarali zatímco jiní ano. Chce-li toto zůstavitel v dědictví zohlednit, musí sepsat závěť. Jinak se majetek dělí rovným dílem mezi zákonné dědice (manžel a vlastní děti) nehledě na zásluhovost či morální spravedlnost (notář nemá jak přezkoumat, kdo se o koho jak staral či nestaral). Notář musí postupovat v souladu s platnou legislativou a zásluhovost zohledňovat nemůže.