Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #21886, Dědictví a zůstatek na účtu

Proč jsem nedostala žádné dědictví po smrti otce a dvou sester, kteří měli společné jmění s mou mamkou?

11.8.2023 Běžný účet

Pokračování dotazu č. 21883: Dobrý den, chci se optat na poslední věc. Proč já jsem po smrti otce dvou sester, který měl společné jmění manželů s mou mamkou, nedostala nic? Jen oni dvě. Pokud vím, nárok mají i děti nenarozené a malé. Já byla dítě a mamka se vzdala dědictví ve prospěch dětí, což jsem i já. Ale po smrti mé maminky dostaly i oni dědictví. A proč do dědictví šlo i to co mamka dala otci z účtu? Na účtu je jasně psáno, že po smrti mají být peníze tátovy. I jeho důchod co mu chodí na účet a to není jejich otec. Vůbec to nechápu, když je v bance dodatek, že po smrti jsou peníze otce. Proč i tohle zahrnuli do dědictví? Ale zvláštní je, že my po smrti jejich otce nedostali nic a měli společný majetek s mou mámou. Nechápu.

Dobrý den,

dělení majetku zůstavitele po úmrtí řeší notář, který postupuje dle sepsané závěti. Pokud zůstavitel závěť nesepsal, dělí se majetek rovným dílem mezi zákonné dědice. Určitě nestačí bance oznámit "po mém úmrtí dejte peníze z mého účtu této osobě". Tohle opravdu není možné. Proto i peníze na účtu zůstavitele byly předmětem dědického řízení.