Co se stane s dluhy v případě smrti v insolvenci? A co s dědictvím z domu?

Dobrý den, jsem v osobním bankrotu. Vlastním 1/3 domu, 1/3 domu vlastní maminka. Mám tyto otázky. Co by se stalo v případě mé smrti? Přecházejí mé dluhy v insolvenci na syna? Bude dědit 1/3 podílu z domu? Co by se stalo v případě smrti mé maminky? Jsem jediný dědic. Děkuji

Dobrý den,

Vaše dluhy automaticky na nikoho nepřecházejí - spolu s majetkem (1/3 domu) se stávají součástí dědictví. Na Vašem synovi by pak bylo se rozhodnout, zdali dědictví jako celek přijme či odmítne. V případě úmrtí maminky by předmětem dědického řízení byl její majetek (1/3 domu). Pokud by maminka nesepsala závěť, dědilo by se dle zákona (zákonnými dědici jsou v první řadě děti a manžel zůstavitele). Dlužník v insolvenci nemůže dědictví odmítnout a musí ho vydat ins. správci.