Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #21424, Dědictví ze zahraničí

Varování před podvodem: Neuvěřitelná nabídka dědictví, která skončí žádostí o peníze

17.5.2023 Podvod

Dobrý den, jenom chci upozornit na další podvod. Něco podobného jako psala paní přede mnou. Psala mi jistá paní, že mi chce darovat 573 000 EUR, protože umírá na rakovinu, neměla děti atd. Samozřejmě její právník chtěl ze mě vytáhnout peníze. Po zhotovení smlouvy kde údajně dědím peníze mi napsal, že ale za práci generálního prokurátora v Kanadě musím poslat nejdřív 1 000 EUR a smlouvu podepsat. Adresa v údajném převodu byla zkomolená a samozřejmě i v té údajné smlouvě chyby. Můj právník mi zakázal se s nimi vůbec kontaktovat a po tom co jsem údajnému právníkovi napsala, že ho nahlásím na Policii ČR, ať mě přestane spamovat, tak mi začal psát údajně Interpol s fotkami z netu nějakého policisty, že ode mne požadují 500 EUR. Zprávu jsem blokovala a nahlásila a napsala jsem mu, že není žádný Interpol ale podvodník a že žádný Interpol by mi nevyhrožoval, že ode mne vezme násilím 500 EUR, protože ja jsem ani žádnou smlouvu nepodepsala, tak nemají se mnou co řešit. Prosím lidi, nelekněte se, žádný Interpol vám psát nebude, ignorujte je a dávejte pozor. Nikomu nesdělujte své údaje. Ze začátku ode mě chtěli občanský průkaz, prý pro ověření. Samozřejmě jsem ho poslala zacerněný a nechala jen jméno a příjmení, protože by to určitě zneužili.

Dobrý den,

děkujeme za váš příspěvek a sdílení zkušeností. Podobných zpráv rozešlou denně roboti statisíce a podvodníci jen čekají, kdo se chytne a na zprávu odpoví. Nemá vůbec smysl na takové zprávy jakkoliv reagovat (ani je hlásit Policii ČR) - vždy stačí označit je za spam a smazat.