Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #21697, Dětská vkladní knížka v insolvenci

Dětská vkladní knížka v insolvenci, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
8.7.2023 Spoření

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to se založením dětské vkladní knížky během insolvence. Jedná se k to, že mi bylo schváleno oddlužení (asi 2,5 roku zpátky) a půl roku po té se mi narodila dcera. Po jejím narození jsme jí s babičkou založili dětskou vkladní knížku (je součástí mého účtu v ČS - protože jí lze založit jen jako součást účtu zákonného zástupce) a obě babičky tam dceři čas od času vloží nějaké peníze. Chci se tedy zeptat, jestli se nemůže stát, že by dceři tyto úspory mohl sebrat insolvenční správce. Nyní je tam asi 15 tisíc, ale jsou to opravdu peníze pro dceru a vkladní knížku má u sebe babička, takže já k těmto penězům opravdu nemám přístup. Ale mám strach, když se po třech letech insolvence dělá nějaké to přepočítání, jestli se během toho třeba znovu nezajišťuje majetek dlužníka. Nemůžou takto během té insolvence dceři ty peníze z vkladní knížky vzít? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

neslouží-li dětská vkladní knížka k odklánění peněz před věřiteli (na knížce jsou jen peníze, které babičky darovaly dceři), je vše v pořádku a nikdo majetek dcery zabavit nemůže.