Jak aktivovat platební kartu pro dětský účet u Moneta Mony Bank, když jsem v insolvenci?

8.8.2020 Běžný účet

Dobrý den,založil jsem dětský účet svému nezletilému synovi u Moneta Mony Bank, ale jsem v insolvenci (schválená usnesením). Jenže mi bylo sděleno bankou, že nemůžu aktivovat platebni kartu (synovi), poněvadž jsem v insolvenci a nemám dostatečné práva. Jak tomu mám rozumět? Ve stejný den jsem založil i sobě účet a není problém. Pravda je, že jsem při sjednavání neuvedl, že jsem v insolvenci nikoli proto, že bych insolvenci tajil, ale jen jsem smlouvu prolétl a podepsal. Což jsem později zjistil, že je tam bod o dispozičním právu a úpadku. Nevím jestli mám účet zrušit nebo jak postupovat. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

podmínky pro vedení běžných účtů a platebních karet stanovuje banka. Má-li banka v podmínkách pro aktivaci platební karty "nebýt v úpadku", pak je třeba tuto podmínku splnit (nebo počítat s tím, že Vám banka kartu neaktivuje). Důvodem pro toto opatření je, že dlužníci často využívají dětské účty k odklánění peněz před věřiteli.