Direct Bank, Podvod

12.8.2018 Podvod

Dobrý den, mám dotaz. Můj přítel před nedávnem investoval vysokou částku do Direct bank, která působí v Dominikánské republice a její majitel je Čech Mgr. Daniel Sikora. Slibuje několikanásobné vrácení investice a zdůvodňuje to tím, že bude dovážet do Dom. republiky vodu a pivo z pivovaru Primátor a dalšími velkými plány. Ale nedávno jsem o tomto člověku zjistila zneklidňující informace. Proto Vás prosím, jestli můžete zjistit nějaké informace a sdělit mi svůj názor. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Váš přítel se patrně zbláznil. Direct Bank je společnost (nikoliv banka, jak klame svým názvem) registrována na Komorských ostrovech (to je mezi Afrikou a Madagaskarem). Dominikánská republika se nachází v Karibiku (vedle Kuby - to je druhá strana zeměkoule). Podvodník se na internetu sice dobře maskuje (vytváří dokonalou virtuální realitu a volí obecné názvy, které se špatně vyhledávají), nicméně pár příběhů podvedených lidí najdete. Neustále střídá smyšlené příběhy (mimo pivovaru už prodával třeba neexistující virtuální měny). Peníze už bohužel nikdy neuvidíte.

Zatímco dříve se lupič pracně dobýval do trezoru hodiny, dnes evidentně stačí oslovit cizí lidi s požadavkem "pošlete mi prosím své peníze na účet do africké země s nulovou vymahatelností práva".