Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #21937, Dluh jsem už uhradil a exekuce pořád běží

Dluh jsem už uhradil a exekuce pořád běží, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem 14 dní oddlužen, mám usnesení s vyznačením nabytí právní moci a exekutor mi zablokoval účet. Přitom celou částku jsem měl doplacenou v insolvenci na jaře 2022. Byla zaplacena jako prvotní, šlo o výživné. Ins. správně zaslal datovkou důkazy s přílohou, že není důvod k exekuci. Podal jsem návrh na zastavení a ukončení exekuce i k soudu a exekutorovi. Zatím se nic neděje, exekutor mi pořád posílá celou částku s navýšením ještě jednou k zaplacení! Oprávněná má vše uhrazeno od jara 2022 a nic již po mně nepožaduje. Sama řekla "nevím kde je problém". Proč mi blokuje exekutor účet když nic nedlužím?Jak to, že to neví exekutor, že je to již zaplaceno rok a půl? Děkuji

Dobrý den,

pravděpodobně se jedná o pochybení na straně exekutora či věřitele. Správně jste podal návrh na zastavení exekuce a informoval jste exekutora o uhrazení dluhu. Nyní je třeba vyčkat na zastavení exekuce.