Co se stane, pokud mi nepovolí oddlužení a jaké jsou možnosti pro splácení dluhů?

Dobrý den, řeším insolovenci, jsem OSVČ a jen se chci zeptat - mám dluhy zhruba 2 mil. Kč, nabral jsem si půjčky, protože jsem naletěl podvodníkovi, teď jsem musel podat insolvenční návrh, právnička mě s tím pomáhá. Prosím vás, co kdyby mě náhodou nepovolili oddlužení, co se pak děje? Budu muset vše do poslední koruny zaplatit? Udělají mně nějakou rozumnou splátku? Mám měsíčně 27 500 Kč podle daňovky, nechají mně podnikat? Dále mám dluhy i na soc. a zdravotním, jinak daně mám zaplacené. Na pána jsem podal trestní oznámení. Zjistil jsem, že je už v minulosti trestán za podobnou věc. Myslíte, že bude soudce za mnou stát nebo mě to vše dají na tvrdo? Děkuji za informaci.

Dobrý den,

soud povolí insolvenci každému, kdo je schopen měsíčně splácet min. 2 200 Kč a oddlužením nesleduje nepoctivý záměr (např. pokud byste si nabral půjčky a hned obratem žádal o osobní bankrot, soud by insolvenci spíše nepovolil). Při neschválení insolvence je třeba všechny dluhy uhradit. Z 27 500 Kč Vám bude zbývat 13 216 Kč (nemáte-li vyživované osoby - děti nebo manželku). Podnikat můžete. Pokud Vám byla způsobena škoda, domáhejte se její náhrady soudní cestou (to nemá nic společného s Vašimi vlastními dluhy, které chcete nyní řešit insolvencí).