Jak se vyhnout zbavení firmy při insolvenci a splatit dluhy fixní měsíční částkou?

Dobrý den, mám dluhy po svém ex-manželovi. Exekutoři absolutně selhávají, neboť vymáhají tyto nesplacené závazky pouze ode mě (já jsem zaměstnaná, můj ex-manžel si podniká, ale není oficiálně zaměstnán). Ještě nemáme vypořádané SJM - kde není žádný majetek, pouze tyto závazky, které se nedají v rámci SJM po něm vymáhat. Pouze v případě, že bych je oficiálně převzala před soudem já - což lze insolvencí. Zvažuji insolvenci, neboť je jedna větší exekuce, další jsou menší, ale částka je cca do 330 000 Kč. Problém je v tom, že mám firmu s.r.o.. Firma pouze poskytuje služby, nemá majetek, vklad 1 Kč. Co se týká dluhů, chci splatit 100%. Důvodem proč bych do insolvence šla jsou brutální úroky, které na zmíněných závazcích stále narůstají. Exekutor obstavil účet mému 11-ti letému dítěti a absolutně ignoruje i smlouvu o zřízení BÚ, kterou jsem mu zasílala včetně vyjmenovaných paragrafů, které svým jednáním porušuje. Dalším důvodem je naděje vymahatelnosti v rámci vypořádání SJM s bývalým manželem. Je možnost ve stavu, kdy jsem zaměstnaná na HPP jít do insolvence, aniž bych se musela zbavit své firmy? Když chci splatit 100%, fixní měsíční částkou - splátkou? Už v dnešní době mi jde na exekuce měsíčně cca 12 000 Kč a umořuji jen to nejnutnější.

Dobrý den,

za dluhy vzniklé během manželství ručíte s manželem společně a nerozlučně. Je-li manžel nemajetný/má-li nízký příjem z podnikání, nesmíte se exekutorovi divit, že se zaměřil více na Vás (v jeho roli byste udělala to samé). Můžete zkusit podat návrh soudu na splacení 100% závazků se zachováním nemajetné firmy - třeba to vyjde.