Je možné si u jiné banky sjednat nový účet při exekuci? Jaký je riziko zablokování účtu exekutory?

Dobrý den, v prosinci my byl zablokován účet kvůli manželově exekuci.Ten si zažádal o insolvenci a řádně splácí. Mohu si u jiné banky sjednat nový účet? Pokud ano, mohou ho exekutoři také zablokovat, když bude řádně splácet?

Dobrý den,

za dluhy ručíte v manželství společně a nerozlučně. O insolvenci je nejlepší žádat dohromady. Takto manžel sice řádně splatí oněch 30%, ale zbytek budou exekutoři vymáhat po Vás. Vám mohou účet exekutoři zablokovat kdykoliv (a strhnout si z něj peníze). U manžela je během insolvence exekuce pozastavena, tedy exekutor i jemu může blokovat účet, ale nemůže z něj strhávat peníze.