Jak minimalizovat riziko investic a ochránit se před podvodníky? Zajímá vás i svět kryptoměn?

Investice se zhodnocením až 12%
21.11.2020 Akcie a investice

Dobrý den, je mi 57 let a mám fondy ve dvou bankách, kam vkládám měsíčně peníze, aby se mi zhodnotily. Pokud bych rád investoval i jinde nebo jinak aby se mi peníze ještě víc zhodnotily, rád bych věděl, co by bylo nejméně rizikové a hodilo se pro mě. Ještě stále pracuji. A pár let budu. Nerad bych naletěl podvodníkům, párkrát už se mi to stalo. Navíc mne často obtěžují spam emaily z ciziny, kde mi různé společnosti nabízejí, abych investoval do nich, přestože je neznám a nikdy jsem je nekontaktoval. Obvykle jde o firmy z USA a Ruska. Občas mi i volají. Někdy i Češi co předstírají, že jsou z ciziny a chtějí ode mě peníze a investice. Nevím kde přišli k mému telefonu a emailu ale dost mne to obtěžuje. Je proto tomuhle nějaká obrana? Slyšel sem i o bitcoinech a rád bych se o tom dozvěděl více, jelikož mi to taky dříve nabízeli, ale nešel jsem do toho kvůli tomu, že o tom moc nevím. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

neexistuje jedna univerzální rada, do čeho je nejlépe investovat. Každá investice má svá pro a proti. Riziko je přímo úměrné očekávanému zisku. Určitě nereagujte na žádné nabídky z ciziny ani od Čechů, kteří se Vás takto snaží kontaktovat (ve většině případů se jedná o podvod). Nejlepší obranou proti těmto nevyžádaným telefonátům a emailům je všechny hovory ignorovat, vůbec se s nimi nebavit a hned telefon pokládat. Taktéž nereagujte na emaily a označujte je za spam. Bitcoin je vysoce riziková záležitost. Můžete hodně vydělat, ale taktéž přijít o všechno.

Do čeho tedy investovat? Akcie, dluhopisy, fondy, nemovitosti, komodity, zlato, umění, atd. Je mnoho možností. Abych Vám byl schopen dobře poradit, musel bych znát mnoho detailů (jaké jsou vaše majetkové a rodinné poměry, jaký je váš rizikový profil, co od investice očekáváte, jakému oboru dobře rozumíte, co by Vám udělalo radost, atd.).

V případě zájmu o osobní konzultaci (980 Kč/hod) mne prosím kontaktujte přes email petr.jermar@banky.cz