Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6704, Dosáhnu jako důchodce na oddlužení?

Dosáhnu jako důchodce na oddlužení?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, moc prosím o radu, jsem st. důchodce a mam důchod 10 700 Kč. Přemýšlím o insolvenci neb mam vice pohledávek. Můžete mi prosím říci, kolik mi budou srážet z důchodu a kolik mi zůstane? Zda se vůbec vejdu s částkou důchodu do insolvence? A kdybych náhodou umřela, musí toto pak splácet moje děti? Majetek nemám, jen obyčejné potřebné věci v domácnosti. Bydlím v Praze a mam nájemní byt. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

nově od 1/6/2019 stačí měsíčně splácet pouze 2 000 Kč a "projevit snahu". Po 5 letech jsou Vám zbylé dluhy prominuty. Starobní důchodci mohou jednou za život požádat o kratší variantu na pouhé 3 roky. V případě úmrtí se dluhy zemřelého stávající nedílnou součástí dědictví. Dědici mohou dědictví přijmout nebo odmítnout jako celek. Nemáte-li žádný majetek, pak by Vaše děti dědictví pravděpodobně odmítly a nic by platit nemusely.