Můžu letět na dovolenou před schválenou insolvencí?

Dobrý den, pane Jermáři, měla bych asi hloupou otázku. Od 31.7.2023 budu mít první srážku schválené insolvence. Dostala jsem jako dárek možnost letět v červenci ještě před první splátkou na dovolenou. Mohu vůbec? Nebude to důvod ke zrušení oddlužení? Nebude to bráno jako provokace? Nebo to mám hlásit IS? Děkuji

Dobrý den,

insolvence nikterak neomezuje způsob, jaký se rozhodnete trávit svůj volný čas. Můžete jezdit na dovolenou, můžete létat do zahraničí - můžete dělat vše, na co máte dostatek peněz. Dovolená v průběhu insolvence určitě není ničím špatným.