Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #7690, Družstevní byt a daň z příjmu

Družstevní byt a daň z příjmu, Reality

Sjednejte si hypotéku online
9.10.2019 Reality

Dobrý den, v roce 2015 jsem na základě dědictví nabyl členský podíl v družstevním bytě. Před tím jsem zde měl trvalý pobyt od r. 1960. Nyní byt chci prodat, poněvadž jsem zároveň koupil nemovitost. Jak to tedy je z daní z příjmu v mém případě? (pozn. zůstavitel zemřel 8.2. 2015 - počítá se od tohoto data doba 5-ti let členství v družstvu?) Děkuji za odpověď

Dobrý den,

zatímco v případě bytu v osobním vlastnictví by se do lhůty 5 let započítala i doba vlastnictví zemřelého, u družstevního bytu se počítá pouze doba, po kterou jste byt vlastnil Vy (ode dne, kdy jste nabyl podíl v družstvu do svého majetku).