Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #23067, Dvojí zdanění úroků na spoření na Slovensku

Dvojí zdanění úroků na spoření na Slovensku, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
28.2.2024 Spoření

Dobrý den, vracím se k Vaší odpovědi na včerejší dotaz na spořící účty, které mám na Slovensku. Z odpovědi usuzuji, že v českém daňovém přiznání již neuvádím úroky, které jsem po zdanění na Slovensku obdržel. Je tomu skutečně tak nebo tento příjem podléhá dalšímu zdanění v ČR? Děkuji za laskavé doplnění.

Dobrý den,

ano, úroky zdaněné srážkovou daní bankami znovu v rámci daňového přiznání nedaníte.