Přestože jsme již spláceli většinu dluhu, exekutor nám stále vymáhá peníze - co dál?

Pokračování dotazu č. 11245: Tady jde o to, že teď chce peníze exekutor. Při tom exekuce byla nařízena až 2.3.2017, splácet se při tom začalo již 9.1.2015 a v březnu 2016 nám byl vydán splátkový kalendář, to už měla stavební spořitelna na svém účtu téměř 3/4 dluhu a zbývalo doplatit 219 000 z celkového dluhu 650 000 Kč, přesto tedy exekutor vydal 2.3.2017 exekuční příkaz a chce peníze.

Dobrý den,

způsob vymáhání dluhu volí věřitel. Může se s Vámi domluvit na dobrovolném splátkovém kalendáři nebo může své pohledávky vymáhat soudní cestou (exekučně). Je tedy možné, že jste v letech 2015-2017 splácela dle dohodnutého splátkového kalendáře a věřitel 2017 změnil názor a rozhodl se zbytek dluhu vymáhat exekučně.