Pojištění hypotéky a povinnosti po splacení úvěru: Co vás čeká po dražbě exekutorem?

Pokračování dotazu č. 17644: Dobrý den, ještě k dotazu - hypoteční uvěr byl s pojišťěním proti neschopnosti splacet (bez toho bychom úvěr nedostali). Uzavřen v Komerční bance a o žadné pojišťovně jsem neměla potuchy, že by něco mělo být zvlášť. Když máte smlouvu přímo s bankou, a tudíž se jednalo vždy s jedním poradcem, který nás měl na starosti. Proto je to podraz, když mlžili, že po splacení úvěru je třeba zaplatit ještě pojištění a někde jsem četla, že pokutu mi za pozdní předání peněz bance po dražbě exekutorem nemá banka účtovat, že to je věc mezi exekutorem a bankou. Je to tak?

Dobrý den,

přestože jste si dva různé produkty sjednávala u jednoho poradce na jedné pobočce, jednalo se o produkty dvou různých institucí. Vždy je třeba věnovat pozornost detailům ve smlouvách (s kým smlouvu uzavíráte, kdo je poskytovatelem služby, komu za co platíte, atd.).

Příklad: Na pobočkách České pošty prodávají finanční produkty mnoha institucí. Když si např. sjednáte půjčku od Poštovní spořitelny a přestanete ji splácet, budete dlužit peníze Poštovní spořitelně (ze skupiny ČSOB) - nikoliv České poště, která Vám produkt pouze přeprodala.