Jak si vybrat nezabavitelnou částku z účtu při exekuci?

Dobrý den, chci se zeptat - mám exekuci, nejspíš na plat nebo na účet, což vyjde asi na stejno. Ale jde mi o to, že sem teď kvůli té srážce 10 tisíc v minusu a z minulého zaměstnání mi přijde necelých 10 tisíc. Četl jsem, že je nějaká nezabavitelná částka, asi 9 100 Kč. Když mi to přijde na ten účet, můžu si někde zažádat, aby mi ty peníze nechali vybrat? Jinak asi nebudu mít měsíc a půl ani na rohlík než mi přijde výplata z dalšího zaměstnání. Předem moc děkuji za radu, popřípadě když mi poradíte podrobně kde si mám popřípadě zažádat, budu moc vděčný.

Dobrý den,

mezi exekucí na plat a obstavením účtu je velký rozdíl. Obstavením účtu exekutor blokuje všechny vaše úspory, exekucí na plat dochází k provádění exekučních srážek (z platu Vám zůstává nezabavitelné minimum). V případě blokace účtu můžete požádat banku o výplatu trojnásobku životního minima (máte-li na účtu dostatek peněz). Je-li stav vašeho účtu -10 000 Kč a přijde-li Vám na účet např. 15 000 Kč, pak bude možné vyplatit jen kladný rozdíl (5 000 Kč).