Jak se bránit nečekaným odečtům z účtu a získat zpět kontrolu nad svými financemi?

Dobrý den, ozvala se mi společnost, která převzala můj dluh z roku 2016 - 32 000 Kč. Teď už jsem na 90 000 Kč a bez upozornění mi berou peníze z účtu do zaplacení částky, takže teď momentálně jsem úplně na nule. Všechno co mi přijde na účet je okamžitě odebráno, takže pořád jsem na nule, nemám na zaplacení vůbec ničeho, ani na jídlo. Co můžu dělat? Jsem úplně zoufalá, Vánoce na krku!

Dobrý den,

pravděpodobně je dluh vymáhán exekučně, exekutor Vám obstavil účet a provádí se srážky ze mzdy. Požádejte o zřízení chráněného účtu (který bude exekutory nepostižitelný) a navrácení nezabavitelné části mzdy (která Vám byla pravděpodobně stržena z účtu omylem).