Můžu přerušit srážky z důchodu na exekuci v době nouze v ČR?

Dobrý den, mám invaliditu 3. stupně a sem tam jsem si přivydělal dvě stovky a tak. Mám srážky z důchodu na exekuci, žiji sám a teď co je karanténa se mě nedostává financí na běžný život. Jde přerušit strháváni po dobu nouze v ČR? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o přerušení exekuce v důsledku koronavirové krize žádat nelze. S případným poklesem příjmu díky ztrátě zaměstnání by Vám automaticky klesly i exekuční srážky, tedy by Vám mělo zůstávat zhruba stejně peněz jako dříve. Pokud jste si doposud přivydělával bokem načerno, pak samozřejmě za výpadek takovéhoto příjmu nelze nárokovat žádnou úlevu.