Exekutorský úřad požaduje kupní smlouvu vozidla - může sebrat auto, které nebylo v exekuci při prodeji?

Dobrý den, mám otázku. Koupil jsem auto 28.12. 2022. Auto jsem hned v lednu na sebe přepsal a vše bylo v pořádku. Po třech měsících mi přišel do datové schránky vzkaz od exekutorského úřadu, že jim mám poslat kupní smlouvu vozidla a že prodávající od kterého jsem auto koupil byl od roku 2019 v exekuci. Potom co jim pošlu smlouvu se oni prý rozhodnou, jestli auto zařadí do exekuce či nikoliv. Mají na to vůbec právo sebrat auto, když auto v době prodeje nebylo v exekuci - pouze jeho majitel? Oni totiž tvrdí, že zatím ho nemají ani v soupisu a to již je na mě přepsané. Teprve se budou rozhodovat, jestli ho do toho soupisu dají či nikoli děkuji.

Dobrý den,

kupovat auto či jiný majetek od dlužníka v exekuci/insolvenci je velmi nerozumné, důrazně toto nedoporučuji. Riskujete ztrátu svých peněz, neboť zakoupený majetek může být obstaven exekutory/ins. správcem i zpětně a to po dobu až 3 let od koupě. Dlužníci v exekuci/insolvenci se takto často pokouší zbavit svého majetku - rychle auto prodají, peníze si schovají a postižen bývá kupující. Vždy si musíte předem ověřit, že prodávající není v exekuci či úpadku.