Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10126, Exekuce, insolvence a blokace účtu

Insolvenční správce neposlal formulář s nabytím právní moci - co to znamená a jak dál?

Dobrý den, mám účet vedený u Fio banky a 12.5. 2020 mi byla schváleno soudem oddlužení splátkovým kalendářem se zpeněžením majetkové podstaty. Na mou žádost poslal insolvenční správce, který mi byl ustanoven soudem, žádost o uvolnění zablokovaného účtu a tři dny se nic nedělo, tak jsem psal do banky já a bylo mi odepsáno toto: "odblokovat účet nelze, insolvenční správce neposlal formulář s nabytím právní moci". Nevím co to znamená? Já osobně jsem emailem žádal exekutora, který mi zablokoval účet aby mi ho odblokoval, ale dostal jsem od jeho asistentek odpověď, že pan exekutor nemá povinnost ze zákona účet odblokovat. Tak nevím co s tím? Můžete mi prosím poradit? Děkuji

Dobrý den,

během insolvence je vykonavatelnost exekucí pouze pozastavena. Exekutor Vám může dále blokovat účet, ale nemůže Vám z něj strhnout peníze (nemá povinnost Vám účet odblokovat). Jestli Vám účet blokuje správce a chce Vám ho odblokovat, musí bance poslat právně závazné dokumenty.