Exekuce mzdy a bloknutý účet, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám exekuci a berou mi ji z výplaty. Ze 100 000 Kč mi zbývá doplatit 19 000 Kč a už druhý měsíc mám bloklé konto, na které mi chodí to málo, co mi z výplaty zbude. Minulý měsíc mi dali 6 800 Kč, ale tento měsíc mi řekli, že nedostanu nic, poněvadž jsem dostal minulý měsíc. Co mám dělat? Nemám ani na jídlo. Když jsem volal exekutorce, tak se chovala velice arogantně a povýšeně, že prostě oni ty peníze chtějí za každou cenu a pokud chci, tak si mám výplatu posílat na jiný účet! Můžou to vůbec? A co dál? Děkuji

Dobrý den,

jediným řešením je nechat si mzdu vyplácet v hotovosti, protože exekutor Vám může nechat zablokovat všechny účty (i nově založené). Jednou během exekuce máte nárok na výplatu dvojnásobku životního minima ze zablokovaného účtu (proto Vám banka minulý měsíc vyplatila 6 820 Kč). Nezabavitelná část mzdy (nyní ležící na zablokovaném účtu) je Vaše - můžete se domáhat její výplaty prostřednictvím vylučovací žaloby u soudu (ale to může trvat i měsíce).