Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #22604, Exekuce na nemovitost v zástavě

Exekuce na nemovitost v zástavě, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
28.12.2023 Hypoteční poradna

Dobrý den, dovolím si otázku. Pokud mám na nemovitost hypotéku a došlo k exekuci na tuto nemovitost od jiného věřitele přestože nemovitost měla být co by zástava, jak bude řešen případný postup u hypotéky, pokud by i ze strany banky hrozila exekuce? Je mi divné, že pokud jsme učinili vklad do katastru nemovitostí pro banku, jak je možné, že jiný exekutor dal na nemovitost exekuční návrh na prodej. Pokud to prodá, přestože banka by měla být na prvním místě, co máme čekat dál? Děkuji

Dobrý den,

zástavní právo ve prospěch banky Vás před exekucemi neochrání. Bude záležet na postupu banky (hypotéka Vám může být zesplatněna pro porušení smluvních podmínek). U exekucí a uspokojování věřitelů obecně rozhoduje zapsané pořadí (nejprve by z výtěžku byla uspokojena pohledávka banky, následně tato druhá exekuce atd.).