Co dělat, když jsem v insolvenci a exekutoři hrozí odvozem věcí?

Dobrý den, od minulého týdne si vyřizuji insolvenci. Mezitím domu přijeli exekutoři a polepili věci, které však neodvezli - za menší umoření dluhu. A dali mi týden čas na sehnání peněz. Od včera jsem však pod soudní ochranou, a tudíž už jen budu čekat na schválení oddlužení. Přesto mi dnes exekutor sdělil, že si přijedou v mé nepřítomnosti do bytu a věci odvezou, že je pouze nesmí prodat. Můžete mi poradit jestli je toto možné. Děkuji a hezký den.

Dobrý den,

možné to je, ale velmi pravděpodobně se tak nestane - exekutor by musel platit za uskladnění věcí celých 5 let (po dobu vašeho oddlužení) a následně by Vám obstavené věci stejně musel vrátit. Od data vstupu do insolvence navíc výslovně nesmíte hradit jakékoliv závazky - jednalo by se o zvýhodňování vybraného věřitele, což je v insolvenci nepřípustné.