Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22884, Exekutor zneužívá svá práva

Exekutor zneužívá svá práva, Exekuce a insolvence

Dobrý den, není pravda co píšete. Chráněný účet je paskvil. Podmínkou pro vyřízení je, že musíte mít už bloknutý účet exekutorem. Během vyřizování chr. účtu Vám exekutor úmyslně původní zablokovaný účet odblokuje (jindy by to nikdy neudělal, pokud pořád dlužíte peníze), aby Vám takto zněmožnil si ten chráněný účet vyřídit. Exekutoři takto obcházejí zákon. Vláda chystá změnu podmínek pro vyřízení tohoto účtu. Psal jsem už do TV i premiérovi a upozornil na ten paskvil.

Dobrý den,

co přesně prosím není pravda? Všude uvádíme, že pro převedení běžného účtu do režimu chráněného účtu musí být již daný účet blokován exekutorem. Pokud exekutor účet odblokuje, můžete jej používat a nepotřebujete více chráněný účet. Pokud by exekutor každý druhý týden účet znovu odblokoval či zablokoval, jednalo by se o evidentní porušování pravidel a mohl byste se bránit právní cestou. Jako ve všech profesích najdete i mezi exekutory lidi poctivé i nepoctivé. Pevně věřím, že jde ve Vašem případě o individuální pochybení jednoho konkrétního exekutora. O hromadném zneužívání systému a šikanování dlužníků tímto způsobem není nic známo.