Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #12583, Falešný kupující ze zahraničí

Jak se chránit při prodeji na bazaru a převzetí platby přes účet?

22.1.2021 Podvod

Dobrý den, na vystavené věci na bazaru mi začaly chodit nabídky ze zahraničí. Slibují zaplacení přes účet s tím, že si zařídí odvoz (kurýra). Trochu se bojím, že se může jednat o podvod. Ovšem v případě, že budu trvat na tom, že převzetí věci bude až poté, co budu vědět, že peníze jsou na mém účtu, je možné, aby pak mne ještě dotyčný nějak podvedl? Byla by to platba převodem na účet. Na nějakém fóru o podvodech jsem četl něco o tom, že se dají stáhnout peníze zpět, když své bance bude tvrdit, že koupené zboží bylo poškozené apod., je to tak?

Dobrý den,

jedná se o podvod. Cílem těchto podvodníků je z Vás vytáhnout peníze pod falešnými záminkami. Budou Vám např. tvrdit, že Vám poslali více peněz (které nikdy neobdržíte) a abyste jim poslal část peněz zpět. Nebo po Vás budou chtít uhradit smyšlené poplatky předem s tím, že Vám následně pošlou více peněz. Tyto emaily hned označujte za spam a vůbec na ně nereagujte.