Jak ověřit platnost bankovního převodu při prodeji na bazaru?

14.6.2019 Podvod

Dobrý den, prodávám na bazaru svatební šaty. Ozvala se mi paní z Dallasu (USA), že by je koupila. Psala jsem ji, že až budu mít peníze na účtu, tak do druhého dne pošlu balík. Odepsala mi, že převod peněz uskutečnila a z banky EAST WEST BANK mi přišel mail (vypadá věrohodně, ale ... člověk nikdy neví), že převod byl uskutečněn, ale že peníze mi připíšou na účet, až když na její bankovní mail pošlu doklad o poslání balíku. Kde mám záruku, že peníze opravdu dostanu. Co si o tom myslíte? Funguje to takto? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

takhle to opravdu nefunguje, jedná se o klasický podvod. Banky vždy pouze posílají peníze na pokyn majitele účtu a vůbec se nestarají o kontrolu odeslání či doručení zásilky. Podvodníkovi vůbec nejde o Vaše šaty. Po odeslání balíku by Vám opět jménem této falešné banky přišel email, že ještě musíte uhradit poplatek. A takhle by z Vás tahali peníze, dokud byste je byla ochotna posílat.