Hrozí mi exekuce?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, je mi 19 let a dnes jsem se od mamči dozvěděl, že přišel dopis - poslední výzva - a pokud nebude uhrazena částka 22 tisíc, případ bude připraven k postoupení novému věřiteli (dozvěděl jsem se od mamči, že přišel ještě jeden dopis, který vyhodila a neřekla mi o něm a vůbec to neřešila, což z její strany nechápu a strašně mě to rozčílilo). Půjčka je na osobu, která s námi v domácnosti nemá nic společného, nebydlí s námi a dokonce by měl být ve vězení, ale příjmení mám stejné. Jde o to, že mám příjmení od mého otce, který je z Polska a bratr mého otce který má stejné příjmení jako já, si vzal jako Polák který nežije v ČR českou půjčku Provident, což absolutně nechápu jak je možné. No a samozřejmě když si bral půjčku, tak musel dát naší českou adresu a teď k nám chodí tyhle dopisy. Co s tím? Doufám že exekutor prostě nemůže vzít cizí majetek, samozřejmě jsem už do Providentu volal, ale odpověď budu mít do 30ti dnů. Tak se chci ještě zde ujistit, že nám nic nehrozí ať můžu v klidu spát. Děkuji a hezký den.

Dobrý den,

pokud nic nedlužíte a dlužník s Vámi nebydlí, pak se není čeho obávat. Mobiliární exekuce může být prováděna pouze v místě, kde se dlužník reálně zdržuje (což by neměl být váš byt).