Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #8402, Hypotéka a sleva na dani za úroky

Jak uplatnit část úroků z hypotéky v daňovém přiznání, pokud byt byl pronajatý jen část roku?

3.1.2020 Daně

Dobry den, patram a nemohu se dopatrat. Muze mi nekdo jednoduse vysvetlit, zda mohu uplatnit v danovem priznani cast uroku z hypoteky na byt, kdyz byt se pronajimal jen cast roku? (od 1.1.2019 do 31.4.2019 jsem v nem bydlel ja, od 1.5.2019 je pronajaty) Lze uplatnit nejakou pomernou cast za prvni 4 mesice uroku z hypoteky? Logicky bych odvodil ze ano. Dekuji

Dobrý den,

ano, je možné uplatnit slevu na dani z příjmu za zaplacené úroky poměrně za část roku, po kterou jste byt užíval k uspokojování vlastních bytových potřeb. Banka Vám po konci roku vystaví potvrzení o zaplacených úrocích a Vy si budete moci snížit daňový základ o 1/3 těchto úroků (neb jste byt užíval po dobu 4 měsíců z celkových 12).