Může společnost T-mobile vymáhat dluh, když jsem byl v insolvenci?

Dobry den chci se zeptat, ted se mi ozval T-mobile s dluhem a pry 16.2. jsem byl predan vymahaci agenture, ale ja jsem sel 12.1. 2021 do inslovence a 2.2.2021 mi byl povolen upadek. Tak v tom pripade se mohla spolecnost T-mobile prihlasit do inslovence, je to tak? A ted nemaji narok na vymahani? Protoze dluh tam vznikal uz pred inslovenci. V tom případě maji smulu? Dekuji

Dobrý den,

dluh vzniklý před insolvencí po Vás nyní vymáhat nemohou a měl být přihlášen do insolvence. Naopak dluh vzniklý po vstupu do insolvence by po Vás vymáhán být mohl.