Co se stane, když nemám na splátky po snížení invalidního důchodu?

Dobrý den, mám insolvenci od července 2020, invalidní důchod 3. stupně 11 700 Kč (na účet mi chodí cca 9 100 Kč, zbytek splátky) a ještě brigádu na DPP 3 000 Kč (1 000 Kč já, 2 000 Kč splátky). Dnes mi přišla oficiální změna inv. důchodů ze 3. stupně na stupeň první a snížení důchodu na 6 270 Kč. Co se bude dít, když nyní nemám na splátky? Mám nějakou ochranou lhůtu, než si seženu např. práci na poloviční úvazek? Jestliže řekněme nastoupím od příštího měsíce, co tento měsíc, když budu mít příjem jen 9 270  a nezaplatím žádnou splátku ani odměnu ins. správci?

Dobrý den,

i z příjmu 9 270 Kč Vám bude na insolvenci sraženo 930 Kč (hranice nepostižitelného příjmu je pro jednotlivce bez závazků 7 800 Kč). Pro úspěšné oddlužení je třeba měsíčně splácet min. 2 200 Kč. Doporučuji tak zbylých 1 270 Kč doplatit dobrovolně.