Insolvence 36 měsíců, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám insolvenci danou na tři roky, musím splnit minimálně 60%. V říjnu 2023 to bude 36 měsíců. Teď mám splněno cca 64%. Je požádat o předčasné ukončení už teď nebo musím vydržet do října? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

předčasné ukončení insolvence je možné po uplynutí 36 měsíců při splacení min. 30% přihlášených podmínek. S již splacenými 64% podmínku splníte a insolvence Vám bude v říjnu 2023 ukončena. Je nutné vyčkat na uplynutí 36 měsíců. Dřívější ukončení oddlužení by bylo možné jen při splacení 100% přihlášených pohledávek.