Insolvenční správce mi nepravidelně posílá peníze na účet - existuje nějaká lhůta pro výplatu?

Pokračování dotazu č. 4244: Můj důchod je celý zasílán insolvenčnímu správci a posílá mi zbylé peníze na účet. Bohužel velmi nepravidelně (někdy i po týdnu). Je nějaká norma, do kdy je povinen mi vyplatit peníze na žití?

Dobrý den,

žádná norma nestanovuje přesný počet dnů, ale obecně se to předpokládá "bez zbytečného odkladu". Týden je ještě rozumná lhůta, jen platba z banky do banky zabere až 2 pracovní dny. Insolvenční správce si navíc účet nekontroluje denně a platby zadává třeba jen 1x týdně.