Promlčení peněžité povinnosti po ukončení insolvence - je možné?

Dobrý den, byla mi schválena insolvence a přihlášeni byli 3 věřitelé. Poslední splátka proběhla v lednu 2015 z výplaty za měsíc prosinec 2014. V červenci 2015 soud insolvenci ukončil s tím, že osvobození od placení pohledávek věřitelů se zamítá (během insolvence vznikl další dluh). Exekutor jednoho z věřitelů nařídil exekuci okamžitě po skončení insolvence a tuto pohledávku jsem uhradila. Nyní po 5-ti letech nařídil exekutor dalšího z věřitelů exekuci na úrok z prodlení a náklady předchozího řízení. Během insolvence jsem z dlužné částky zaplatila cca 68% a požadovaná částka je mnohonásobně vyšší než zbývajících 32%. Chtěla bych se zeptat, není vymáhaná peněžitá povinnost už promlčená? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dlužná částka se neustále zvyšuje o penále (úroky z prodlení) a náklady vymáhání - proto dnešní hodnota dluhu se pravděpodobně nebude rovnat zůstatku po ukončení insolvence v roce 2015. Je-li dluh promlčen, pak lze požádat soud o zastavení exekuce, nicméně v této záležitosti bych doporučil vyhledat odbornou právní pomoc (právník za úplatu prošetří váš případy, zkontroluje všechny proběhlé úkony a lhůty a bude Vám moci kvalifikovaně potvrdit, zda některý z vašich dluhů promlčen byl či nikoliv).