Jak se bránit věřitelům před podáním insolvence?

Dobrý den, podala jsem návrh na insolvenci. Paní správkyně říkala, že zhruba ve středu to bude schváleno. Prosím mám dotaz. Jelikož to ještě není schváleno, samozřejmě mě kontaktují věřitelé a chtějí zpět své peníze. Mám půjčku u firmy Proficredit a ta mi dnes ráno oznámila, že na mě podá soudní žalobu a exekucí, jelikož ještě nejsem v insolvenci a oni na to mají právo. A že ke mně i pošlou vymahače domů. Prosím, je to pravda? Nebo mě jen straší? Můžou mi dát ještě exekucí a vyhrožovat mi třeba v zaměstnání nebo hulákat na celý panelák do té doby, než to bude schváleno příští týden? Děkuji

Dobrý den,

mnoho nebankovních poskytovatelů úvěrů klientům takto lže a snaží se využívat horší informovanosti a menšího právního rozhledu na straně klienta. Před výkonem exekuce jste chráněna od momentu podání žádosti o oddlužení (nečeká se na schválení). Tedy žalovat Vás mohou, soud může nařídit i exekuci, ale exekutor ji nebude moci vykonat (neb jste proti výkonu exekuce chráněna a po úspěšném ukončení insolvence Vám bude zbytek dluhů prominut a případné exekuce ukončeny).