Exekutor stáhl peníze nad rámec životního minima, i když pobírám rodičovský příspěvek na 2 děti. Co dál?

Dobrý den, měla bych dotaz. Jsem v insolvenčním řízení, již čekám jen na schválení soudem. Před insolvenci jsem měla exekuce, takže rozumím tomu, že mi byly strhávány peníze nad rámec životního minima. Ale abych došla k otázce. Mam 2 děti, momentálně pobírám rodičovský příspěvek na mladší dceru. Můj příjem je 12 272 Kč. Měl exekutor nebo tedy účetní oprávnění mi stáhnout z této částky 1 187,- Kč, když mám vyživovací povinnost na 2 děti? Děkuji předem za odpověď. Hezký den.

Dobrý den, z takto nízké částky nelze při dvou vyživovaných osobách na exekuce v roce 2021 nic srážet. Bez jiného dodatečného příjmu Vám insolvenci neschválí, neboť byste nebyla schopna splácet min. 2 200 Kč měsíčně.