Insolvenční správce před soudem ještě neschválen, ale peníze se mu již strhávají? Co dělat?

Dobrý den, prosim Vás, chtěla bych se zeptat, je možné, že druh má od 6.4. 2021 přiděleného insolvenčního správce, soud na oddlužení ještě neproběhl, ale strhávají mu kdejaké peníze, třeba přeplatek za vyúčtování plynu a elektriky? Je to možné?

Dobrý den,

pokud insolvence doposud schválena nebyla, pak nemohlo být započato splácení a srážky provádí pravděpodobně exekutor, který by tak již činit neměl (max. může požádat o deponování srážek ze mzdy).