Jak zvládnout exekuci na bankovních účtech před schválením insolvence? Možnosti chráněného účtu a strhávání exekuce během insolvenčního řízení

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, nyní mám exekuci na vysokou částku na bankovních účtech. Budeme s mužem žádat o společnou insolvenci, protože jinak bychom se z toho nedostali. Co ale do té doby, než insolvenci schválí? Případně zamítnou? Potřebuji z něčeho žít a platit jiné věci. Mohu si zřídit chráněný účet? Ale jak to pak bude fungovat, když nemám exekuci na mzdu, ale pouze na tom bankovním účtu? A mohou si strhávat na exekuci i během insolvenčního řízení, než bude schváleno? Máme platit splátky dluhů v té době, kdy budeme čekat na to rozhodnutí o oddlužení? Děkuji.

Dobrý den,

od momentu podání žádosti o oddlužení jste chráněna před výkonem exekuce (výkon exekuce je dočasně pozastaven). Exekutor Vám může zablokovat účet nebo požádat zaměstnavatele o deponování srážek ze mzdy, ale nemůže Vám peníze strhnout. Pokud by Vám exekutor zablokoval účet, můžete požádat o zřízení chráněného účtu.