Jak zjistit, kdo je exekutor mého dluhu?

Pokračování dotazu č. 4005: Mam vsechno vporadku, platim 42% srazky z platu. Zadny problem nemam, chybi mi do konce jen 4 mesice. V bance jsem se ptal, ktery je to exekutor, ale nedokazali mi to rict. A setkal jsem se u znameho se stejnym problemem. Ja vim, ze si to nemohou dovolit, ale bohuzel je to pravda.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Máte pravdu, exekutor Vám na účet od momentu schválení insolvence nesmí sáhnout. Chybu vidím jak na straně exekutora, tak na straně banky. Exekutor nesmí vznášet žádné další nároky a banky mu nesmí umožnit přístup k Vašemu účtu. Stěžujte si a braňte se všemi dostupnými prostředky.

Nejprve zajděte do banky, předejte jim rozhodnutí soudu o schválení insolvence/oddluzeni a požadujte okamžité odepření přístupu k účtu exekutorům. O tomto si nechte vystavit potvrzení (bez toho z pobočky neodcházejte). Dále podejte stížnost na exekutorskou komoru a domáhejte se všech svých peněz, které Vám byly neoprávněně z účtu strženy.