Mám insolvenci a dostal jsem pokutu v MHD - musím ji zaplatit?

Dobrý den, dostal jsem pokutu v trolejbuse MHD, neměl jsem zrovna u sebe kartičku od MHD. Ale v tu danou chvíli jsem již dávno měl schválenou insolvenci. Proto se chci tedy zeptat - mám tuto pokutu uhradit aniž bych z toho měl problém za zvýhodňování věřitele? Nebo to mám zaplatit a všechno bude v pořádku ohledně probíhající insolvence? Ptal jsem se mamky - poradila mi, ať dluh nesplácím, že by to mělo vliv na insolvenční řízení. Mému advokátovi se již několikátý den nemohu dovolat, proto se obracím na Vás. Nevím si s tím rady. Předem děkuji za Vaši odpověď a Váš čas.

Dobrý den,

insolvence řeší pouze dluhy vzniklé před vstupem do osobního bankrotu (tyto dluhy není možné splácet mimo insolvenci, zde by se jednalo o zvýhodňování vybraných věřitelů). Naopak všechny závazky vzniklé po vstupu do insolvence je třeba řádně hradit - neuhrazením nově vzniklých závazků byste porušil podmínky oddlužení, během kterého nesmíte dělat další závazky, kterým byste nebyl schopen dostát. Pokutu určitě uhraďte.