Co se stane se soudem určenou částkou splátky v případě změny příjmu během insolvence?

Pokud je zahájená insolvence, je určená měsíční splátka a čeká se na rozhodnutí soudu o zahájení a mně se během insolvence zvedne plat (třeba změnou prac. místa). Zůstává tato soudem určená částka stále stejná nebo se mění? I když budu pravidelně splácet?

Dobrý den,

během insolvence Vám náleží pouze nazabavitelná část mzdy, která je závislá na počtu vyživovaných osob a výši Vaší mzdy. Pokud se Vám zvedne plat, zvýší se i srážky ze mzdy (a pravděpodobně taktéž výše nezabavitelné částky - motivační faktor pro dlužníky pro hledání lépe placené práce).