Insolvence a vyživovací povinnost: Jak postupovat a získat zpět neprávem odečtené peníze?

Dobrý den, mám přítele v insolvenci. Máme spolu dceru a teď jsem náhodou přišla na to, že ji nepočítali jako jeho vyživovací povinnost. Údajně proto, že si dceru nechávám odečítat z daní já. Dle mého názoru to nic nemění na faktu, že k ní má vyživovací povinnost (žijeme a staráme se o ni spolu) a měl by tedy mít vyšší nezabavitelnou částku. Mohla bych poprosit o radu, jak teď postupovat a zda má přítel nárok na to, aby mu neprávem odečtené peníze byly zpětně vráceny? V insolvenci je 2 roky.. děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vyživovací povinnost vůči dětem mají vždy oba rodiče nehledě na to, kdo uplatňuje daňovou slevu. Požádejte o zjednání nápravy. S vrácením neoprávněně stržených peněz to bude komplikovanější, neboť peníze již byly rozdělěny věřitelům. Můžete vymáhat škodu po tom, kdo Vám srážky chybně spočítal (mzdová účtárna zaměstnavatele). Musel byste ale prokázat, že jste účtárnu skutečně informoval o své vyživovací povinnosti.