Insolvence a zrušení účtu, Běžný účet

22.3.2019 Běžný účet

Dobrý večer, v roce 2008 jsem po zahájení insolvence smlouvou s bankou zrušila BÚ. V roce 2009 jsem zjistila, že mi na tomto již zrušeném účtu naběhl dluh. Opět jsem vše vyrovnala a další smlouvou BÚ zrušila. Insolvence mi skončila v roce 2012 100% vyrovnáním všech závazků. V roce 2013 jsem úplnou náhodou zjistila, že již několikrát zrušený účet je stále aktivní a opět jsem ho na pobočce zrušila. Vloni na podzim jsem při řešení překlenovacího úvěru na opravu bytu, u stavební spořitelny zjistila, že jsem stále v bankách vedena jako dlužník. Po usilovném pátrání jsem k mému velkému překvapení zjistila, že dlužím na několikrát zrušeném účtu a po ukončení insolvence mě tatáž banka vede stále jako majitele nesplaceného úvěru (který byl v insolvencí celý splacen), na kterém dlužím 0,- Kč. Cítím se jednáním banky poškozená, proto se ptám, jak postupovat a zda mám nárok na odškodnění. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud nebyl účet blokován exekutorem (o čemž Vás banka případně měla informovat při žádosti o zrušení účtu), je chyba na straně banky a máte právo min. na navrácení účtovaných poplatků za vedení účtu v období, kdy již měl být zrušen. Předložte bance jimi vydané potvrzení o zrušení účtu (které Vám po Vašich žádostech vždy vystavila). Nebude-li banka ochotná poplatky vrátit, doporučuji věc řešit přes Finančního arbitra.