Investování do kryptoměn, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
22.11.2022 Akcie a investice

Dobry den, mam takový dotaz. Chtěl bych si založit firmu a obchodovat kryptoměny na krypto burze, nákup a prodej přes české banky. Zakoupil jsem kryptoměny tak 5 -6 krát a zablokovali mi učet v České spořitelně. Kde můžu dostat konzultace jak začít pracovat legálně a platit daně? Děkuji

Dobrý den,

pro obchodování s kryptoměnami firmu ani živnost nepotřebujete (na rozdíl od těžby kryptoměn, kde je živnost vyžadována). České banky obecně kryptoměnám nepřejí z důvodu velkého počtu reklamací (až 50% nabídek na investice do kryptoměn jsou podvody, které laik nepozná, a banky pak jen neustále řeší reklamace). Zkuste např. běžný účet od Revolut.