Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16614, Jak optimalizovat daně abychom platili co nejméně?

Jak optimalizovat daně abychom platili co nejméně?, Daně

25.1.2022 Daně

Dobrý den, prosím o vyjasnění níže uvedených dotazů. Hlavní pracovní poměr a sleva na 1 dítě od ledna do března 2021 - nástup na mateřskou březen 2021 - současně DPP, podepsala jsem růžové prohlášení. Jak tedy bude daňové přiznání? Dítě si uplatním jen za 3 měsíce. Ale jak to je se slevou na poplatníka? Bude v celé výši 27 840 Kč? A pak ještě dotaz do budoucna. S partnerem máme 2 děti, nejsme manželé. Přítel je OSVČ, já budu ještě 2 roky na rodičovské, ale mám 1 DPP na 5 000 Kč a zároveň příjem 22 000 Kč za nájem z polí. Současně máme hypotéku. Je nějaká možnost jak efektivně podat přiznání? Děkuji

Dobrý den,

slevu na děti i poplatníka můžete uplatnit v plné výši (za celý rok) nehledě na rodičovskou, DPP, mateřskou, atd. Reálně však všechny slevy v plné výši velmi pravděpodobně nevyčerpáte z důvodu nízkých zdanitelných příjmů.

Zodpovězení vaší druhé otázky by bylo na delší povídání a bylo by třeba znát výši příjmů přítele a další detaily. Rád Vám toto zpracuji v rámci osobní konzultace za 980 Kč. V případě zájmu mne prosím kontaktujte přímo přes email: petr.jermar@banky.cz