Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #23206, Jak vyřídit dědictví ze zahraničí?

Jak vyřídit dědictví ze zahraničí?, Banka

22.3.2024 Banka

Dobrý den, dědické řízení skončilo a mám v bance peníze po zemřelém rodiči. Nemohu je však vyzvednout, protože bydlím v zahraničí, kde bohužel není ani česká ambasáda. Do Čech přijedu až za cca 8 měsíců. Jak dlouho můžou být peníze v bance po skončení dědického řízení? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

bez osobní návštěvy pobočky banky zemřelého se vyřízení dědictví bohužel neobejde. Je třeba doložit notářské rozhodnutí o vypořádání dědictví, prokázat svou identitu a domluvit se na výplatě peněz. V tomto by Vám nepomohla ani česká ambasáda. Doporučuji vše vyřídit do 3 let.